Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Γιουβέντους στο “Juventus Stadium” για λογαριασμό της δεύτερης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League.

Οι “ερυθρόλευκοι” στάθηκαν αξιοπρεπώς, ωστόσο στο δεύτερο μέρος “λύγισαν” με τη “Μεγάλη Κυρία” να φτάνει εν τέλει στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 69ο λεπτό με τον Ιγκουαΐν ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες έπειτα από σέντρα του Σάντρο και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με τον Προτό να είναι εξουδετερωμένος. Έντεκα λεπτά αργότερα, ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, πάσαρε στον Ντιμπάλα, ο οποίος πλάσαρε, ο Ένγκελς πρόλαβε πριν τη γραμμή αλλά ο Μάντζουκιτς πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πραγματοποιώντας το τελικό Γιουβέντους-Ολυμπιακός 2-0.

Προηγούμενο άρθροΠλώρη για ένα ακόμα χρυσό ο Πετρούνιας στο Μόντρεαλ!
Επόμενο άρθρο“Μπορούμε να κάνουμε καλά πράγματα στο γήπεδο”