Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα. Το sportswin βρίσκεται στην Τούμπα και σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

10′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Ελ Καντουρί ο οποίος πλάσαρε μέσα από την περιοχή τον Αθανασιάδη αλλά ο τελευταίος είπε “όχι” κρατώντας το 0-0

29′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια να εκτελεί τον Πέλκα να σουτάρει και τη μπάλα να περνά άουτ

30′ Ωραία προσπάθεια του Πέλκα ο οποίος μπήκε στην περιοχή από αριστερά αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και η μπάλα απομακρύνθηκε

34΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίτσιο υποδέχτηκε τη μπάλα μετά την απομάκρυνση της μπάλας από τη σέντρα του Βιεϊρίνια και με σουτ με το δεξί έκανε το 1-0

38′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια “έστρωσε” στον Μαουρίτσιο ο οποίος με άλλο ένα φοβερό σουτ “έγραψε” το 2-0

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από αριστερά η άμυνα του ΠΑΟΚ παραχωρεί νέο κόρνερ από την αντίθετη πλευρά

48′ Σουτ του Πέλκα η μπάλα άουτ

50′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά

51′ Ωραία προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ με το σουτ του Λέοβατς να κοντράρει και να απομακρύνεται η μπάλα

54′ Σουτ του Βιεϊρίνια ο Αθανασιάδης μπλόκαρε εύκολα

57′ Ο Αστέρας Τρίπολης απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλτσά με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και το σουτ έπειτα να καταλήγει άουτ

59′ Σουτ του Πέλκα ο Αθανασιάδης απομακρύνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ

65′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά

Συμπληρώνονται 70′ χωρίς πολλές φάσεις στο δεύτερο μέρος για τις δυο ομάδες

85′ Σουτ του Βιεϊρίνια ο Αθανασιάδης μπλόκαρε τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια

86′ Σουτ του Καλτσά ο Ρέι απομακρύνει σε κόρνερ

90′ Ωραία προσπάθεια του Μακ με τον Σλοβάκο να σουτάρει άουτ, αλλά τον διαιτητή κ. Καραντώνη να υποδεικνύει επιθετικό φάουλ

91′ Σουτ του Ιγκλέσιας η μπάλα άουτ