Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα από τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στον Βόλο, όταν ο “Δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε της “Ένωσης” με 2-1.

Το σκορ για τους “ασπρόμαυρους” άνοιξε ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ στο 24′ ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ισοφάρισε για την ΑΕΚ σε 1-1. Το γκολ της νίκης του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Πέδρο Ενρίκε στο 81ο λεπτό.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ (86′ Μαλεζάς), Σάχοβ, Μπίσεσβαρ (90′ Κίτσιου), Κάμπος (73′ Ενρίκε), Πρίγιοβιτς. ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σίμοες (83′ Αλμέιδα), Γιόχανσον, Χριστοδουλόπουλος (86′ Βάργκας) , Μάνταλος, Ροντριγκες (68′ Γαλανόπουλος), Αραούχο.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σίμοες (83′ Αλμέιδα), Γιόχανσον, Χριστοδουλόπουλος (86′ Βάργκας) , Μάνταλος, Ροντριγκες (68′ Γαλανόπουλος), Αραούχο.