Mε εξαιρετικό β΄ μέρος, σε άμυνα και επίθεση, η ρωσική ομάδα πάτησε το… γκάζι και επικράτησε με 100-65 του συνόλου του Εργκίν Αταμάν. Η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε ακόμη και με +39 (96-57), έχοντας κάνει επιμέρους σκορ 27-15 στην 3η περίοδο και 26-16 στην 4η.

Ηγέτης της ΤΣΣΚΑ ο Ουίλ Κλάιμπερν με 22 πόντους, 16 πρόσθεσε ο Νταρούν Χίλιαρντ, ενώ νταμπλ νταμπλ με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ σημείωσε ο Νίκολα Μιλουτίνοβ. Εξαιρετική δουλειά στα ριμπάουντ, επίσης με 10 έκανε και ο Γιόχαν Βόιτμαν. Ο ρέκορντμαν της περασμένης εβδομάδας, Μάικ Τζέιμς… πήρε ανάσες σήμερα, έχοντας 11 πόντους και 10 ασίστ (!) σε 26:28΄΄ λεπτά συμμετοχής.

Οι Βασίλιε Μίτσιτς (14π.) και Μπράιντ Ντάνστον (13π.) ήταν οι κορυφαίοι της ομάδας της Πόλης που υποχώρησε στο 7-7

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 47-34, 74-49, 100-65

Προηγούμενο άρθροΆρης : Βαδίζει στο σωστό δρόμο με όπλο την αγωνιστική του ταυτότητα